08
Gegužė
2017

Sūnus ir tėvas Kostiuškevičiai dominavo karšto oro balionų varžybose Lenkijoje

Sūnus ir tėvas Kostiuškevičiai dominavo karšto oro balionų varžybose Lenkijoje

Lenkijoje pasibaigusiose 18-ose karšto oro balionų varžybose „International Mountain Balloon Competition“ nugalėjo lietuvis Rokas Kostiuškevičius.
Lietuvos oreivis per 18 užduočių surinko 15 221 tašką. Antrąją vietą užėmė Roko tėvas Rimas Kostiuškevičius. Jo sąskaitoje - 15 030 taškų. Trečioje pozicijoje liko rusas Ivanas Meniaila. (14 852 tšk.). Kitas lietuvis Giedrius Vaitulevičius (13 207 tšk.) užėmė devintąją vietą, Adamas Mikelevičius (11 717 tšk.) – 15-ąją, Vytas Kerdokas (11 638 tšk.) – 16-ąją, Laurynas Komža (11 313 tšk.) – 17-ąją, Mindaugas Lyčius (8228 tšk.) – 24-ąją, Žydrūnas Kazlauskas (7905 tšk.) – 26-ąją. Kiti lietuviai liko už 30-uko ribos. Varžybose dalyvavo 40 oreivių. Pirmąsias dvi vietas šiose varžybose Lietuvos oreiviai užėmė ir pernai, o 2015 metais šiose varžybose triumfavo Rimas Kostiuškevičius, o Rokas buvo trečias.

Skaitykite daugiau: http://www.delfi.lt/sportas/kitos-sporto-sakos/sunus-ir-tevas-kostiuskeviciai-dominavo-karsto-oro-balionu-varzybose-lenkijoje.d?id=74532008

05
Balandis
2017

UAB „Aeronautika“ pilotų mokykla pradeda karšto oro baliono pilotų mokslo metus!

2017 m. balandžio mėn. 8 d. UAB „Aeronautika“ pilotų mokykla pradeda karšto oro baliono pilotų mokslo metus! Šį sezoną išmokti skraidyti ketina 5 būsimi pilotai(-ės), taip pat 2 jau patyrę oreiviai ruošiasi tapti pilotais instruktoriais. Mokslai pradedami teorijos paskaitomis, kurios surūšiuotos į 8 disciplinas: skrydžio balionu teorija, oro navigacija, žmogaus galimybės skristi ir jų ribos, bendros žinios apie balioną, skrydžio charakteristikos ir planavimas, meteorologija, oro teisė ir radijo ryšio frazeologija. Mokykloje dėstyti pakviesti patyrę pilotai bei savo sričių profesionalai, perduodantys patirtį būsimiems oreiviams.
Įveikus mokyklinius teorijos egzaminus kartu su pilotais instruktoriais mokiniai mokysis planuoti skrydį, valdyti oro balioną, priimti sprendimus simuliuotose pavojingose situacijose, reaguoti į netikėtas aplinkybes.
Šiais metais pilotai, norintys ateityje skraidyti ne tik Lietuvoje, kviečiami į radijo ryšio frazeologijos paskaitas anglų kalba. Tai pirmas didelis žingsnis norintiems turėti anglų k. įrašą licencijoje.
Jau patyrusiems pilotams rekomenduojama atsinaujinti primirštų arba nuolat atsinaujinančių disciplinų žinias. Lietuvoje pritaikant EASA teisinę bazę, oro teisės pasikeitimai yra aktualūs visiems oreiviams.
Džiugu, jog oreivių gretos plečiasi, o mokyklos suoluose kasmet stebime susidomėjusius jaunus veidus, kurie kada nors patys dėstys ir mokys ateities kartas skraidyti.

Visi atsakymai į klausimus apie oreiviškus mokslo metus randami čia: info@aeronautika.lt arba +370 626 66766

Sėkmės!

18
Vasario
2017

Vasario 16-ąją, skrisdami virš Alpių, Vyčiu papuoštu balionu, grupė Lietuvos oreivių laimėjo, trečią vietą.

Vasario 16-ąją, skrisdami virš Alpių, Vyčiu papuoštu balionu, grupė Lietuvos oreivių laimėjo, trečią vietą.
Septynių žmonių komanda šią savaitę dalyvavo Austrijoje surengtose tarptautinėse varžybose „Skrydis per Alpes 2017“. Jau trečią kartą vykusiame renginyje dalyvavo dvi dešimtys komandų iš Austrijos, Čekijos, Ispanijos, Jungtinės Karalystės, Lietuvos, Vokietijos. Rožinis balionas buvo vienintelis, papuoštas lietuvišku registracijos numeriu. Lietuvos oreivių skrydis virš Alpių vasario 16-osios proga 9 nuotr. „Ski and Sky Team“ („Slidinėjimo ir dangaus komanda“) pasivadinę mūsų šalies atstovai savo tinklalapyje paskelbė šiuo renginiu neįprastai anksti pradedantys šių metų oreivystės sezoną. Lietuvoje balionai į dangų paprastai ima kiti pavasarį, nutirpus sniegui ir gerokai atšilus orui, nors skraidyti galima ir žiemą, tereikia sulaukti giedros dienos, palankaus vėjo ir nepabijoti šalčio. TAIP PAT SKAITYKITE: Šalčio sukaustytas Birštonas – iš paukščio skrydžio: kai atsiveria Nemuno vingiai Rusijos oreivis pagerino skrydžio karšto oro balionu trukmės rekordą Sezoną oreiviai pradėjo ne tik ilgu nepaprasto grožio skrydžiu kalnuose. „Miunchenas pasiektas, Alpes įveikėme sėkmingai. 500 km – žemės komanda ir 126 km – virš Alpių“, – nusileidęs socialiniame tinkle „Facebook“ brūkštelėjo V. Kerdokas. Startuodami iš Austrijoje, netoli sienos su Vokietija esančio miesto Zell am See, lietuviai nepamiršo baliono krepšio papuošti istorine Lietuvos vėliava – Vyčiu raudoname fone. Kiek trumpesniame – 109 km skrydyje Miuncheno link – pilotas pasiekė geriausią rezultatą iš visų dalyvių ir pelnė maksimalų taškų skaičių – 1 000. Sportininkas su šypsena prisiminė nusileidimą kone šiame Vokietijos didmiestyje – pabijojęs pritrūkti dujų, jis nesiryžo skristi virš jo ir nutūpė prieš. Galutinėje įskaitoje, surinkęs 5 617 taškų iš 7 000 galimų, V. Kerdokas užėmė trečią vietą, nusileidęs tik austrų Inges ir Richardo Mayerhoferių komandai bei patyrusiam britų pilotui Davidui Barefordui.
 

08
Lapkritis
2016

Pasaulio oro balionų čempionato sidabras – lietuviui

Pasaulio oro balionų čempionato sidabras – lietuviui

Rimas Kostiuškevičius Japonijoje surengtame pasaulio karšto oro balionų čempionate iškovojo antrą vietą, nusileisdamas tik JAV sportininkui. Jo sūnus Rokas užėmė dešimtą vietą, už nugaros palikdamas ir savo šalies orus puikiai žinančius japonus, ir tarptautinių varžybų nugalėtojus.
Rimas Kostiuškevičius surinko 23 907 taškus iš 31 000 galimų. Jis jau po pirmo skrydžio atsidūrė ketvirtoje vietoje ir žemiau nenusileido. Čempionato nugalėtojas amerikietis Rhettas Heartsillis, kuris jau įpusėjus varžyboms užsitikrino šį titulą, pelnė 26 160 taškus. Trečias liko triskart Europos čempionas šveicaras Stefanas Zeberli (22 609 taškai). Roko Kostiuškevičiaus sąskaitoje – 21 644 taškai. Beje, jis pernai buvo laimėjęs ten pat – Japonijos pietuose esančiame Sagos mieste – vykusį vadinamąjį prieščempionatį.
Pirmajame dešimtuke yra po du Lietuvos, JAV ir Šveicarijos atstovus, taip pat – po vieną prancūzą, britą, rusą ir japoną.
Kiti du mūsų šalies rinktinės nariai vilniečiai Vytautas Sviderskis ir Tadas Gegevičius užėmė 39-ą ir 42-ą vietas (atitinkamai 17 662 ir 17 472 taškai). Pilotams per čempionatą į dangų pavyko pakilti devynis kartus, per kuriuos jie įvykdė 31 užduotį. Keturi skrydžiai buvo atšaukti dėl lietaus ar stipraus vėjo.

Informacijos šaltinis: http://www.15min.lt/sportas/naujiena/kita/pasaulio-oro-balionu-cempionato-sidabras-lietuviui-26-707675

25
Spalio
2016

Spalio 28–lapkričio 7 dienomis Japonijoje, Saga mieste, vyks 22-asis Pasaulio karšto oro balionų čempionatas

Spalio 28–lapkričio 7 dienomis Japonijoje, Saga mieste, vyks 22-asis Pasaulio karšto oro balionų čempionatas

PRANEŠIMAS SPAUDAI

Spalio 25 d.

Spalio 28–lapkričio 7 dienomis Japonijoje, Saga mieste, vyks 22-asis Pasaulio karšto oro balionų čempionatas
Japonijos pietuose esančiame Sagos mieste jau keletą dešimtmečių organizuojamos tarptautinės karšto oro balionų varžybos, kasmet sutraukiančios apie šimtą dalyvių. Tai viena priežasčių kodėl Saga iškovojo teisę 2016-ųjų rudenį surengti pasaulio čempionatą.

Lietuvos rinktinės čempionate sudėtis: Rimas Kostiuškevičius, Rokas Kostiuškevičius, Tadas Gegevičius ir Vytautas Sviderskis. Rinktinė sudaroma reitinguojant pilotus pagal dalyvautose varžybose pasiesktus rezultatus. Į čempionatus važiuoja keli aukščiausiai reitingo lentelėje esantys pilotai, priklausomai nuo to, kiek vietų čempionate gauna Lietuva. Iš viso dėl pasaulio čempiono vardo ketina kovoti 105 pilotai iš 31 valstybės. Gausiausiai dalyvaujančios rinktinės: JAV – 10 pilotų, Brazilija – 9 ir Japonija – 7.

Pasaulio čempionato svetainė http://sagaballoonworld2016.jp/

Kaip sakė sakė Lietuvos oreivių draugijos prezidentas Žydrūnas Kazlauskas: "Pasaulio karšto oro balionų čempionatas ir dalyvavimas jame – yra kiekvieno piloto svajonė ir siekiamybė. Patekti į šalies rinktinę nėra lengva – reikia kruoštaus pasirengimo ir žinoma aukštų sportinių rezultatų. Džiugu, kad šiame čempionate Lietuvą atstovauja itin stiprūs ir gan didelę sportinę patirtį turintys pilotai. Visi keturi mūsų pilotai verti medalių, beje jau yra skraidę Saga mieste. Šis miestas turi senas karšto oro balionų sporto tradicijas. Miesto gyventojai itin draugiškai sutinka oreivius. Lanšafto išskirtinumas – ryžių laukai. Jų ten begalė, todėl nusileidimo vietos tenka paieškoti".

Tai paskutinės planuotos oreivių varžybos šį sezoną.

***

Lietuvos oreivių draugija - sportinės federacijos teisėmis veikianti organizacija. Draugija yra Lietuvos aeroklubo narė. Tai sportinė organizacija įkurta 1988-ųjų vasario 27 ir vienijanti 15 oreivių klubų visoje Lietuvoje.

Kontaktams:

Žydrūnas Kazlauskas
Lietuvos oreivių draugijos prezidentas
Mob. +370 601 02555
El. paštas zydriusk@gmail.com
http://www.lod.lt/

Siekiant užtikrinti kokybišką internetinės svetainės veikimą, svetainė naudoja slapukus (cookies). Jei Jūs sutinkate, kad šiems tikslams būtų naudojami slapukai, spauskite „Sutinku“ ir toliau naudokitės svetaine.
Apie slapukus Sutinku Nesutinku