19
Liepa
2018

Lenkijoje varžybose ant nugalėtojų pakylos lipo trys lietuviai

Liepos 12-14 dienomis Lenkijoje, Elk mieste vyko, vyko tradicinės Mazūrijos krašto prezidento taurės varžybos.

Ant nugalėtojų pakylos užlipo trys lietuviai: 1. Rokas Kostiuškevičius, 2. Vytas Kerdokas ir 3. Žydrūnas Kazlauskas.

Varžybų direktorius, taip pat lietuvis, Eugenijus Komas.

 

Nors orai nelepino, visgi įvyko trys skrydžiai, kurių metu buvo įvykdytos aštuonios užduotys.

Varžybų eigą ir statistiką galite rasti https://flymonitor.ru/en/competition/611/diary/

31
Geg
2017

2017 m. gegužės 25-27 d. vyko Tarptautinės karšto oro balionų varžybos "Marijampolės taurė 2017"

2017 m. gegužės 25-27 d. vyko Tarptautinės karšto oro balionų varžybos

2017 m. gegužės 25-27 d. vyko Tarptautinės karšto oro balionų varžybos "Marijampolės taurė 2017"
Varžybose dalyvavo 18 pilotų iš Lietuvos, Ukrainos ir Rusijos. Orų prognozės buvo permainingos. Nepaisant to įvyko 4 varžybiniai skrydžiai, kurių metu atlikta 16 užduočių. Varžybų direktorius Eugenijus Komas.
Varžybų nugalėtoju tapo Vytas Kerdokas (12878 taškai), antrąją ir trečiąją vietas laimėjo renginio šeimininkai - Rimas Kostiuškevičius (12446 taškai) ir Rokas Kostiuškevičius (10664 taškai).

Tarptautinės karšto oro balionų varžybų "Marijampolės taurė 2017" svetainė http://www.balloon-enb.org/?cat=30

Foto ir video bankas https://www.facebook.com/events/724407537720501/?active_tab=about

Tai buvo pirmasis oreivių renginys suplanuotas šiais metais Lietuvoje. Visai netrukus varžybos vyks Birštone birželio 8-11 dienomis.

***

Lietuvos oreivių draugija - sportinės federacijos teisėmis veikianti organizacija. Draugija yra Lietuvos aeroklubo narė. Tai sportinė organizacija įkurta 1988-ųjų vasario 27 ir vienijanti 15 oreivių klubų visoje Lietuvoje.

Kontaktams:
Žydrūnas Kazlauskas
Lietuvos oreivių draugijos prezidentas
Mob. +370 601 02555
El. paštas zydrunas@lod.lt
http://www.lod.lt/

08
Geg
2017

Sūnus ir tėvas Kostiuškevičiai dominavo karšto oro balionų varžybose Lenkijoje

Sūnus ir tėvas Kostiuškevičiai dominavo karšto oro balionų varžybose Lenkijoje

Lenkijoje pasibaigusiose 18-ose karšto oro balionų varžybose „International Mountain Balloon Competition“ nugalėjo lietuvis Rokas Kostiuškevičius.
Lietuvos oreivis per 18 užduočių surinko 15 221 tašką. Antrąją vietą užėmė Roko tėvas Rimas Kostiuškevičius. Jo sąskaitoje - 15 030 taškų. Trečioje pozicijoje liko rusas Ivanas Meniaila. (14 852 tšk.). Kitas lietuvis Giedrius Vaitulevičius (13 207 tšk.) užėmė devintąją vietą, Adamas Mikelevičius (11 717 tšk.) – 15-ąją, Vytas Kerdokas (11 638 tšk.) – 16-ąją, Laurynas Komža (11 313 tšk.) – 17-ąją, Mindaugas Lyčius (8228 tšk.) – 24-ąją, Žydrūnas Kazlauskas (7905 tšk.) – 26-ąją. Kiti lietuviai liko už 30-uko ribos. Varžybose dalyvavo 40 oreivių. Pirmąsias dvi vietas šiose varžybose Lietuvos oreiviai užėmė ir pernai, o 2015 metais šiose varžybose triumfavo Rimas Kostiuškevičius, o Rokas buvo trečias.

Skaitykite daugiau: http://www.delfi.lt/sportas/kitos-sporto-sakos/sunus-ir-tevas-kostiuskeviciai-dominavo-karsto-oro-balionu-varzybose-lenkijoje.d?id=74532008

05
Balandis
2017

UAB „Aeronautika“ pilotų mokykla pradeda karšto oro baliono pilotų mokslo metus!

2017 m. balandžio mėn. 8 d. UAB „Aeronautika“ pilotų mokykla pradeda karšto oro baliono pilotų mokslo metus! Šį sezoną išmokti skraidyti ketina 5 būsimi pilotai(-ės), taip pat 2 jau patyrę oreiviai ruošiasi tapti pilotais instruktoriais. Mokslai pradedami teorijos paskaitomis, kurios surūšiuotos į 8 disciplinas: skrydžio balionu teorija, oro navigacija, žmogaus galimybės skristi ir jų ribos, bendros žinios apie balioną, skrydžio charakteristikos ir planavimas, meteorologija, oro teisė ir radijo ryšio frazeologija. Mokykloje dėstyti pakviesti patyrę pilotai bei savo sričių profesionalai, perduodantys patirtį būsimiems oreiviams.
Įveikus mokyklinius teorijos egzaminus kartu su pilotais instruktoriais mokiniai mokysis planuoti skrydį, valdyti oro balioną, priimti sprendimus simuliuotose pavojingose situacijose, reaguoti į netikėtas aplinkybes.
Šiais metais pilotai, norintys ateityje skraidyti ne tik Lietuvoje, kviečiami į radijo ryšio frazeologijos paskaitas anglų kalba. Tai pirmas didelis žingsnis norintiems turėti anglų k. įrašą licencijoje.
Jau patyrusiems pilotams rekomenduojama atsinaujinti primirštų arba nuolat atsinaujinančių disciplinų žinias. Lietuvoje pritaikant EASA teisinę bazę, oro teisės pasikeitimai yra aktualūs visiems oreiviams.
Džiugu, jog oreivių gretos plečiasi, o mokyklos suoluose kasmet stebime susidomėjusius jaunus veidus, kurie kada nors patys dėstys ir mokys ateities kartas skraidyti.

Visi atsakymai į klausimus apie oreiviškus mokslo metus randami čia: info@aeronautika.lt arba +370 626 66766

Sėkmės!

18
Vasario
2017

Vasario 16-ąją, skrisdami virš Alpių, Vyčiu papuoštu balionu, grupė Lietuvos oreivių laimėjo, trečią vietą.

Vasario 16-ąją, skrisdami virš Alpių, Vyčiu papuoštu balionu, grupė Lietuvos oreivių laimėjo, trečią vietą.
Septynių žmonių komanda šią savaitę dalyvavo Austrijoje surengtose tarptautinėse varžybose „Skrydis per Alpes 2017“. Jau trečią kartą vykusiame renginyje dalyvavo dvi dešimtys komandų iš Austrijos, Čekijos, Ispanijos, Jungtinės Karalystės, Lietuvos, Vokietijos. Rožinis balionas buvo vienintelis, papuoštas lietuvišku registracijos numeriu. Lietuvos oreivių skrydis virš Alpių vasario 16-osios proga 9 nuotr. „Ski and Sky Team“ („Slidinėjimo ir dangaus komanda“) pasivadinę mūsų šalies atstovai savo tinklalapyje paskelbė šiuo renginiu neįprastai anksti pradedantys šių metų oreivystės sezoną. Lietuvoje balionai į dangų paprastai ima kiti pavasarį, nutirpus sniegui ir gerokai atšilus orui, nors skraidyti galima ir žiemą, tereikia sulaukti giedros dienos, palankaus vėjo ir nepabijoti šalčio. TAIP PAT SKAITYKITE: Šalčio sukaustytas Birštonas – iš paukščio skrydžio: kai atsiveria Nemuno vingiai Rusijos oreivis pagerino skrydžio karšto oro balionu trukmės rekordą Sezoną oreiviai pradėjo ne tik ilgu nepaprasto grožio skrydžiu kalnuose. „Miunchenas pasiektas, Alpes įveikėme sėkmingai. 500 km – žemės komanda ir 126 km – virš Alpių“, – nusileidęs socialiniame tinkle „Facebook“ brūkštelėjo V. Kerdokas. Startuodami iš Austrijoje, netoli sienos su Vokietija esančio miesto Zell am See, lietuviai nepamiršo baliono krepšio papuošti istorine Lietuvos vėliava – Vyčiu raudoname fone. Kiek trumpesniame – 109 km skrydyje Miuncheno link – pilotas pasiekė geriausią rezultatą iš visų dalyvių ir pelnė maksimalų taškų skaičių – 1 000. Sportininkas su šypsena prisiminė nusileidimą kone šiame Vokietijos didmiestyje – pabijojęs pritrūkti dujų, jis nesiryžo skristi virš jo ir nutūpė prieš. Galutinėje įskaitoje, surinkęs 5 617 taškų iš 7 000 galimų, V. Kerdokas užėmė trečią vietą, nusileidęs tik austrų Inges ir Richardo Mayerhoferių komandai bei patyrusiam britų pilotui Davidui Barefordui.
 

Siekiant užtikrinti kokybišką internetinės svetainės veikimą, svetainė naudoja slapukus (cookies). Jei Jūs sutinkate, kad šiems tikslams būtų naudojami slapukai, spauskite „Sutinku“ ir toliau naudokitės svetaine.