• Pradžia
  • Naujienos
  • Apdovanotas 2016 m. FAI pasaulio jaunimo karšto oro balionų čempionato nugalėtojas
29
Liepa
2016

Apdovanotas 2016 m. FAI pasaulio jaunimo karšto oro balionų čempionato nugalėtojas

Apdovanotas 2016 m. FAI pasaulio jaunimo karšto oro balionų čempionato nugalėtojas

Kūno kultūros ir sporto departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės generalinis direktorius Edis Urbanavičius padėkomis apdovanojo 2016 m. FAI pasaulio jaunimo karšto oro balionų čempionato I vietos laimėtoją Roką Kostiuškevičių ir jo trenerį Rimą Kostiuškevičių.

Renginyje taip pat dalyvavo Lietuvos aeroklubo prezidentas Gintaras Kalinauskas, generalinis sekretorius Tadas Klimavičius ir Lietuvos oreivių draugijos prezidentas Žydrūnas Kazlauskas.

Marijampolietis Rokas Kostiuškevičius, birželio 28 - liepos 3 d. Marijampolėje vykusiame Pasaulio jaunimo karšto oro balionų čempionate, iškovojo čempiono titulą. Čempionate varžėsi 36 pilotai (iki 27 metų) iš 20 šalių. Čempionato nugalėtojas R. Kostiuškevičius, po šešių skrydžių ir 23 užduočių surinkęs 17048 taškus, tapo čempionato nugalėtoju. Antrą vietą laimėto – lenkas Tomašas Filusas (16283 taškai), trečią - anglas Dominikas Barefordas (16221 taškai). Rokas Kostiuškevičius jau buvo laimėjęs čempiono vardą 2012 m. taip pat Marijampolėje vykusiame Pasaulio jaunimo karšto oro balionų čempione, 2013 m. tapo Europos karšto oro balionų čempionu, 2014 m. buvo laimėjęs  pasaulio jaunimo vicečempiono vardą.

Pasakodamas apie čempionatą, Rokas Kostiuškevičius džiaugėsi tuo, kad jis vyko Lietuvoje. Pasak jo, tai ne tik didelė garbė, bet ir atsakomybė bei puikus reginys miestiečiams. O laimėti, pasak Roko, padėjo ne tik ir ne tiek techninis, kiek geras psichologinis pasirengimas ir nusiteikimas.

Marijampoliečiai penkias dienas stebėjo įspūdingus įvairiaspalvių oro balionų skrydžius virš Marijampolės ir jos apylinkių, kurių metu 26 jaunųjų oro balionų profesionalų komandos iš Brazilijos, Australijos, JAV, Lietuvos, Anglijos, Japonijos, Lenkijos, Rusijos bei kitų šalių demonstravo aukščiausio lygio pilotavimo gebėjimus. Visas čempionato dienas tinkamas varžyboms oras leido pilotams ne tik džiuginti nuostabiais oro balionų miražais, bet ir atlikti sudėtingiausias užduotis, pasimėgauti puikiu Sūduvos  lygumu kraštovaizdžiu bei turiningai praleisti laisvalaikį.

Susitikimo metu treneris Rimas Kostiuškevičius pasidžiaugė geru bendradarbiavimu su Lietuvos aeroklubu ir Kūno kultūros ir sporto departamentu prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės.

Informacijos šaltinis http://kksd.lt/index.php?1655608172

Penktadienis, 29 Liepa 2016

Siekiant užtikrinti kokybišką internetinės svetainės veikimą, svetainė naudoja slapukus (cookies). Jei Jūs sutinkate, kad šiems tikslams būtų naudojami slapukai, spauskite „Sutinku“ ir toliau naudokitės svetaine.