05
Liepa
2016

Rokas Kostiuškevičius - pasaulio jaunimo oro balionų čempionas

Rokas Kostiuškevičius - pasaulio jaunimo oro balionų čempionas

Čempionate varžėsi 36 pilotai (iki 27 metų) iš 20 šalių. Čempionato nugalėtojas Rokas Kostiuškevičius, po šešių skrydžių ir 23 užduočių surinkęs 17048 taškus, tapo čempionato nugalėtoju. Antrą vietą laimėto – lenkas Tomašas Filusas (16283 taškai), trečią - anglas Dominikas Barefordas (16221 taškai).
Rokas Kostiuškevičius jau buvo laimėjęs čempiono vardą 2012 m. taip pat Marijampolėje vykusiame Pasaulio jaunimo karšto oro balionų čempione, 2013 m. tapo Europos karšto oro balionų čempionu, 2014 m. buvo laimėjęs  pasaulio jaunimo vicečempiono vardą.

Marijampoliečiai penkias dienas stebėjo įspūdingus įvairiaspalvių oro balionų skrydžius virš Marijampolės ir jos apylinkių, kurių metu 26 jaunųjų oro balionų profesionalų komandos iš Brazilijos, Australijos, JAV, Lietuvos, Anglijos, Japonijos, Lenkijos, Rusijos bei kitų šalių demonstravo aukščiausio lygio pilotavimo gebėjimus. Visas čempionato dienas tinkamas varžyboms oras leido pilotams ne tik džiuginti nuostabiais oro balionų miražais, bet ir atlikti sudėtingiausias užduotis, pasimėgauti puikiu Sūduvos  lygumu kraštovaizdžiu bei turiningai praleisti laisvalaikį.
Liepos 3 d. Marijampolės kultūros centre įvyko iškilmingas čempionato uždarymas, kuriame jaunuosius pasaulio oro balionų pilotus ir teisėjus iš viso pasaulio sveikino Lietuvos Respublikos Seimo narys Albinas Mitrulevičius, Kūno kultūros ir sporto departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės Kūno kultūros ir sporto strategijos skyriaus vedėjas Sigitas Stasiulis, Lietuvos oreivių draugijos prezidentas Žydrūnas Kazlauskas, Lietuvos aeroklubo vadovas Gintaras Kalinauskas, Marijampolės savivaldybės meras Vidmantas Brazys, administracijos direktorius Sigitas Valančius, čempionato varžybų direktorius Eugenijus Komas bei kiti čempionato organizatoriai.

„Džiaugiuosi, kad du iš trijų Pasaulio jaunimo karšto oro balionų čempionatų vyko Marijampolėje. Dėkoju visiems varžybų dalyviams ir organizatoriams, o ypatingai Marijampolės oreivių klubo prezidentui, pagrindiniam čempionato organizatoriui Rimui Kostiuškevičiui, kurio dėka jau antrą kartą turime tokį puikų renginį ir ypatingą reginį Sūduvos sostinėje - Marijampolėje“, – sakė meras Vidmantas Brazys.
Čempionato dalyviams buvo įteiktos atminimo dovanos, o prizinių vietų laimėtojų garbei skambėjo šalių himnai. Puiki šventės dalyvių atmosfera rodė, kad oro balionų čempionatai ne tik varžybos, bet ir šventė bei puiki galimybė pasigrožėti tos šalies ir vietovės kraštovaizdžių, pabendrauti draugų būryje.
Marijampolės vardas jau yra žinomas oreivystės sporte ir įspūdingų pergalių pasiekusių oreivių Roko ir Rimo Kostiuškevičių laimėjimais garsinančiais Lietuvą bei Marijampolę pasaulyje, ir puikiais su atsakomybe bei geranoriška rėmėjų pagalba organizuotais oro balionų sporto renginiais.

Marijampolės savivaldybės administracijos Viešųjų ryšių tarnybos informacija

Antradienis, 05 Liepa 2016

Siekiant užtikrinti kokybišką internetinės svetainės veikimą, svetainė naudoja slapukus (cookies). Jei Jūs sutinkate, kad šiems tikslams būtų naudojami slapukai, spauskite „Sutinku“ ir toliau naudokitės svetaine.