• Pradžia
  • Naujienos
  • Spalio 28–lapkričio 7 dienomis Japonijoje, Saga mieste, vyks 22-asis Pasaulio karšto oro balionų čempionatas
25
Spalio
2016

Spalio 28–lapkričio 7 dienomis Japonijoje, Saga mieste, vyks 22-asis Pasaulio karšto oro balionų čempionatas

Spalio 28–lapkričio 7 dienomis Japonijoje, Saga mieste, vyks 22-asis Pasaulio karšto oro balionų čempionatas

PRANEŠIMAS SPAUDAI

Spalio 25 d.

Spalio 28–lapkričio 7 dienomis Japonijoje, Saga mieste, vyks 22-asis Pasaulio karšto oro balionų čempionatas
Japonijos pietuose esančiame Sagos mieste jau keletą dešimtmečių organizuojamos tarptautinės karšto oro balionų varžybos, kasmet sutraukiančios apie šimtą dalyvių. Tai viena priežasčių kodėl Saga iškovojo teisę 2016-ųjų rudenį surengti pasaulio čempionatą.

Lietuvos rinktinės čempionate sudėtis: Rimas Kostiuškevičius, Rokas Kostiuškevičius, Tadas Gegevičius ir Vytautas Sviderskis. Rinktinė sudaroma reitinguojant pilotus pagal dalyvautose varžybose pasiesktus rezultatus. Į čempionatus važiuoja keli aukščiausiai reitingo lentelėje esantys pilotai, priklausomai nuo to, kiek vietų čempionate gauna Lietuva. Iš viso dėl pasaulio čempiono vardo ketina kovoti 105 pilotai iš 31 valstybės. Gausiausiai dalyvaujančios rinktinės: JAV – 10 pilotų, Brazilija – 9 ir Japonija – 7.

Pasaulio čempionato svetainė http://sagaballoonworld2016.jp/

Kaip sakė sakė Lietuvos oreivių draugijos prezidentas Žydrūnas Kazlauskas: "Pasaulio karšto oro balionų čempionatas ir dalyvavimas jame – yra kiekvieno piloto svajonė ir siekiamybė. Patekti į šalies rinktinę nėra lengva – reikia kruoštaus pasirengimo ir žinoma aukštų sportinių rezultatų. Džiugu, kad šiame čempionate Lietuvą atstovauja itin stiprūs ir gan didelę sportinę patirtį turintys pilotai. Visi keturi mūsų pilotai verti medalių, beje jau yra skraidę Saga mieste. Šis miestas turi senas karšto oro balionų sporto tradicijas. Miesto gyventojai itin draugiškai sutinka oreivius. Lanšafto išskirtinumas – ryžių laukai. Jų ten begalė, todėl nusileidimo vietos tenka paieškoti".

Tai paskutinės planuotos oreivių varžybos šį sezoną.

***

Lietuvos oreivių draugija - sportinės federacijos teisėmis veikianti organizacija. Draugija yra Lietuvos aeroklubo narė. Tai sportinė organizacija įkurta 1988-ųjų vasario 27 ir vienijanti 15 oreivių klubų visoje Lietuvoje.

Kontaktams:

Žydrūnas Kazlauskas
Lietuvos oreivių draugijos prezidentas
Mob. +370 601 02555
El. paštas zydriusk@gmail.com
http://www.lod.lt/

Antradienis, 25 Spalio 2016

Siekiant užtikrinti kokybišką internetinės svetainės veikimą, svetainė naudoja slapukus (cookies). Jei Jūs sutinkate, kad šiems tikslams būtų naudojami slapukai, spauskite „Sutinku“ ir toliau naudokitės svetaine.