29
Liepa
2016

Apdovanotas 2016 m. FAI pasaulio jaunimo karšto oro balionų čempionato nugalėtojas

Apdovanotas 2016 m. FAI pasaulio jaunimo karšto oro balionų čempionato nugalėtojas

Kūno kultūros ir sporto departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės generalinis direktorius Edis Urbanavičius padėkomis apdovanojo 2016 m. FAI pasaulio jaunimo karšto oro balionų čempionato I vietos laimėtoją Roką Kostiuškevičių ir jo trenerį Rimą Kostiuškevičių.

Renginyje taip pat dalyvavo Lietuvos aeroklubo prezidentas Gintaras Kalinauskas, generalinis sekretorius Tadas Klimavičius ir Lietuvos oreivių draugijos prezidentas Žydrūnas Kazlauskas.

Marijampolietis Rokas Kostiuškevičius, birželio 28 - liepos 3 d. Marijampolėje vykusiame Pasaulio jaunimo karšto oro balionų čempionate, iškovojo čempiono titulą. Čempionate varžėsi 36 pilotai (iki 27 metų) iš 20 šalių. Čempionato nugalėtojas R. Kostiuškevičius, po šešių skrydžių ir 23 užduočių surinkęs 17048 taškus, tapo čempionato nugalėtoju. Antrą vietą laimėto – lenkas Tomašas Filusas (16283 taškai), trečią - anglas Dominikas Barefordas (16221 taškai). Rokas Kostiuškevičius jau buvo laimėjęs čempiono vardą 2012 m. taip pat Marijampolėje vykusiame Pasaulio jaunimo karšto oro balionų čempione, 2013 m. tapo Europos karšto oro balionų čempionu, 2014 m. buvo laimėjęs  pasaulio jaunimo vicečempiono vardą.

Pasakodamas apie čempionatą, Rokas Kostiuškevičius džiaugėsi tuo, kad jis vyko Lietuvoje. Pasak jo, tai ne tik didelė garbė, bet ir atsakomybė bei puikus reginys miestiečiams. O laimėti, pasak Roko, padėjo ne tik ir ne tiek techninis, kiek geras psichologinis pasirengimas ir nusiteikimas.

Marijampoliečiai penkias dienas stebėjo įspūdingus įvairiaspalvių oro balionų skrydžius virš Marijampolės ir jos apylinkių, kurių metu 26 jaunųjų oro balionų profesionalų komandos iš Brazilijos, Australijos, JAV, Lietuvos, Anglijos, Japonijos, Lenkijos, Rusijos bei kitų šalių demonstravo aukščiausio lygio pilotavimo gebėjimus. Visas čempionato dienas tinkamas varžyboms oras leido pilotams ne tik džiuginti nuostabiais oro balionų miražais, bet ir atlikti sudėtingiausias užduotis, pasimėgauti puikiu Sūduvos  lygumu kraštovaizdžiu bei turiningai praleisti laisvalaikį.

Susitikimo metu treneris Rimas Kostiuškevičius pasidžiaugė geru bendradarbiavimu su Lietuvos aeroklubu ir Kūno kultūros ir sporto departamentu prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės.

Informacijos šaltinis http://kksd.lt/index.php?1655608172

22
Liepa
2016

Lietuviai kuria dokumentinį filmą apie skrydį oro balionu aplink pasaulį

Lietuviai kuria dokumentinį filmą apie skrydį oro balionu aplink pasaulį

Šiuo metu keliautojas Fedoras Konyukhovas siekia tapti ketvirtuoju žmogumi istorijoje, apskridusiu oro balionu žemės planetą. Charizmatiškas keliautojas, šiam žygiui besiruošęs 23 metus, siekia jį įvykdyti vienas, taip pagerindamas pasaulinius skrydžio greičio ir aukščio rekordus. Žygį lietuviai pavers kino filmu – „Aplink pasaulį per 14 dienų“ (Around the World in 14 Days).
Kaip pranešime rašo filmo kūrėjai „LitFilmas“, skrydis aplink pasaulį „Roziere“ tipo oro balionu iš Australijos prasidėjo liepos 12 d. Tik trims žmonėms per visą žmonijos istoriją pavyko tai padaryti ir tik vieną kartą skrydis buvo įvykdytas vienumoje. Pasaulio žiniasklaida ir ekstremalaus sporto mėgėjai dabar prikaustę dėmesį stebi ar F.Konyukhovui pavyks šį žygį pakartoti vienumoje ir dar pagerint užsibrėžtus pasaulinius rekordus. Šio skrydžio herojaus Fedoro Konyukhovo patirtis yra įspūdinga. Jis užkopė į visas aukščiausias septynias pasaulio viršūnes, buvo pietų ir šiaurės ašigalių ekspedicijose, perplaukė vienas irkline valtimi Ramųjį vandenyną. Šia ekspedicija jis siekia kompleksiškai išnagrinėti žmogaus kūno ir psichologines galimybes ekstremaliose situacijose, pvz., ilgalaikio skrydžio metu.
Skrydžio maršrutas driekiasi per Australiją, Naująją Zelandiją, Ramųjį vandenyną, Pietų Ameriką, Atlanto vandenyną, Afriką ir Indijos vandenyną. Šios ekspedicijos oro balionas buvo gaminamas Didžiojoje Britanijoje, startine aikštele pasirinkta Australija, techninės priežiūros komanda yra iš Rusijos, Didžiosios Britanijos, Amerikos ir Australijos, meteorologas iš Belgijos, o šio neeilinio žygio filmavimo komanda – iš Lietuvos.
Tarptautinio kino projekto vedliai – lietuviai Filmo vairas patikėtas jaunos kartos kino režisierei ir scenaristei Julijai Zubavičienei. Ji yra baigusi vaidybinio kino režisūros bakalauro studijas Maskvoje ir scenarijaus rašymo magistro studijas Londone. Debiutinis Julijos pilnametražis dokumentinis filmas „Lida Vanda Liusia“ (2015 m., Lietuva), ne tik nominuotas „Sidabrinei gervei“ kaip geriausias Lietuvos dokumentinis filmas, tačiau iki šiol tęsia sėkmingą savo kelionę po tarptautinius festivalius. Filmo operatorius – jaunosios kartos operatorius Saulius Lukoševičius, kurio filmuoti filmai buvo rodomi daugybėje tarptautinių kino festivalių, o filmai „Žiema“ (2013 m., Rusija, rež. C. Picchi) ir „Plaukikė“ (2013 m., Lietuva, rež. G. Urbonaitė) buvo įvertinti prestižiniais apdovanojimais.
„Kuriu ši filmą dėl dviejų priežasčių: visų pirma, pasaulis turi pamatyti kaip vyksta tokie sudėtingi ekstremalūs žygdarbiai ir kokie nepaprasti žmonės juos atlieka. Antra, noriu nustoti bijoti gyventi. Tą baimę mes turime visi vienu ar kitu gyvenimo etapu“, – sako režisierė J.Zubavičienė, šiuo metu su komanda besidarbuojanti Australijoje, skrydžio valdymo štabe. Ji taip pat prie filmo kūrimo kviečia prisidėti visus galinčius – vykstant istoriniam skrydžiui buvo paleista ir kino projekto minios finansavimo programa „Kickstarter“ platformoje. „Kadangi kuriame filmą apie ekstremalų sportą, kur mažai ką galima nuspėti, mums patiems tenka susidurti su ekstremaliomis situacijomis. Didžiausia dabartinė problema – finansavimas. Todėl kviečiame visus, neabejingus nuotykiams, kinui, sportui ar tiesiog besižavintiems amžinais svajotojais, kurie imasi tokių žygdarbių, paremti šį projektą“, – ragina ji. Sąlygos – nepaprastai ekstremalios Tokių skrydžių metu gali nutikti bet kas, o keliautojas turi būti nuolat pasiruošęs akistatai su mirtimi. Tą įrodo ir paskutinių dienų įvykiai oro balione – sugedus baliono šildymo sistemai, oro temperatūra ten staigiai nukrito iki -50 laipsnių. „Tikėjomės sudėtingo skrydžio, tačiau kad oro temperatūra balione nukris iki -50 laipsnių – ne. Šiomis dienomis Fedoras negalėjo nei valgyti, nei miegoti. O tada dar balionas pateko į audrą! – nerimo neslėpė filmo režisierė. – Labai laukiame rytojaus, nes jei niekas nepakis, turėtų įvykti skrydžio finišas Australijoje, tikriausiai dykumoje, tad irgi – ekstremalu.“ Dokumentinio filmo „Aplink pasaulį per 14 dienų“ filmavimo darbai buvo pradėti 2015 m. gruodžio mėnesį. Pasaulinė kino filmo premjera numatoma 2017 m. gale – 2018 m. pradžioje.

Informacijos šaltinis http://www.15min.lt/kultura/naujiena/kinas/lietuviai-kuria-dokumentini-filma-apie-skrydi-oro-balionu-aplink-pasauli-4-659141#_

13
Liepa
2016

Birštone paaiškėjo pasaulio moterų karšto oro balionų čempionė

 Birštone paaiškėjo pasaulio moterų karšto oro balionų čempionė

Sekmadienį finišavo pirmą kartą Birštone vykęs FAI pasaulio moterų karšto oro balionų čempionatas. Per keturias dienas buvo atlikta dešimt užduočių. Pirmoji vieta čempionate atiteko pilotei iš Australijos Nicola Scaife. Ši pilotė pelnė aukso medalininkės titulą ir prieš du metus vykusiame čempionate Lenkijoje.
Šis pasaulio čempionatas sėkmingai klostėsi ir atstovėms iš Lietuvos. Penktoji vieta atiteko lietuvei Agnei Simonavičiūtei. Ji surinkusi 6433 taškus FAI pasaulio moterų karšto oro balionų čempionate nusileido Australijos, Belgijos, JAV ir Rusijos atstovėms. Nuo jos tik 48 taškais atsiliko ir šeštąją vietą užėmė Daiva Rakauskaitė. Ievai Suopytei čempionate atiteko dešimtoji vieta.
Čempionatas vyko itin permainingomis oro sąlygomis, o tai beveik kasdien koregavo suplanuotą balionų kilimo į dangų laiką bei vietą. Pagal FAI taisykles čempionatas laikomas įvykusiu, jeigu jo metu būna įvykdyti du skrydžiai ir yra atliktos bent trys užduotys. Per keturias šio čempionato dienas iš viso įvyko trys varžybiniai skrydžiai, kurių metu buvo atlikta dešimt užduočių.
Paskutinę varžybų dieną balionai kilo iš skirtingų vietų, o varžybines užduotis vykdė prie Birštono ežerėlių. Čempionato dalyves pasitiko ir atliekamas užduotis stebėjo susirinkęs gausus palaikymo būrys iš skirtingų Lietuvos miestų. Visą savaitę miesto gyventojus ir svečius skraidino bei nepakartojamus vaizdus dovanojo fiestiniai oro balionai.
„Birštono kurortas yra ideali vieta tokio tipo čempionatams. Galiu patikinti, kad šios varžybos vyko sklandžiai, o tai patvirtina faktą, kad Lietuva gali organizuoti tokius didelius renginius. Iki šiol tvyrojo nuomonė, kad rytuose tokių renginių sklandžiai organizuoti beveik neįmanoma. Suorganizuotas praėjęs čempionatas Lenkijoje ir šis Lietuvoje įrodo, kad mes neatsiliekame nuo pasaulio, sugebame puikiai susitvarkyti ir su dideliais renginiais. Noriu pasidžiaugti, kad Lietuva prisijungė prie pasaulio pilotų elito. Iki šiol čia jau vyko Europos čempionatas, Europos moterų čempionatas, du pasaulio jaunimo čempionatai ir  pasaulio moterų čempionatas. Manau didžiausias noras ir siekiamybė būtų kada nors organizuoti pasaulio čempionatą Lietuvoje.“, – teigia tarptautinės kategorijos teisėjas Robertas Komža.
FAI pasaulio moterų karšto oro balionų čempionate dalyvavo 41 pilotė iš 19 šalių. Visą laiką varžybas prižiūrėjo ir sklandžią jų veiklą užtikrino 32 asmenų komisija iš skirtingų pasaulio šalių. Čempionate iš viso dalyvavo apie 400 dalyvių, o pasirengti padėjo 30 savanorių. Įdomu tai, kad viena šeima, kilusi iš Birštono, bet jau 10 metų gyvenanti JAV atvyko čia, kad savaitę galėtų padėti rūpintis čempionatu, prisidėti prie renginio sklandžios eigos.
Visą savaitgalį vakarais kurorte skambėjo gyva muzika. Paskutinįjį finalinį čempionato vakarą susirinkusiuosius linksmino gyvo garso grupė „Sweet salt“, kuri atliko „Coldplay“ kūrinius. Finalinis čempionato akcentas – naktinis ugnies šou Birštono gatvėmis.

05
Liepa
2016

Rokas Kostiuškevičius - pasaulio jaunimo oro balionų čempionas

Rokas Kostiuškevičius - pasaulio jaunimo oro balionų čempionas

Čempionate varžėsi 36 pilotai (iki 27 metų) iš 20 šalių. Čempionato nugalėtojas Rokas Kostiuškevičius, po šešių skrydžių ir 23 užduočių surinkęs 17048 taškus, tapo čempionato nugalėtoju. Antrą vietą laimėto – lenkas Tomašas Filusas (16283 taškai), trečią - anglas Dominikas Barefordas (16221 taškai).
Rokas Kostiuškevičius jau buvo laimėjęs čempiono vardą 2012 m. taip pat Marijampolėje vykusiame Pasaulio jaunimo karšto oro balionų čempione, 2013 m. tapo Europos karšto oro balionų čempionu, 2014 m. buvo laimėjęs  pasaulio jaunimo vicečempiono vardą.

Marijampoliečiai penkias dienas stebėjo įspūdingus įvairiaspalvių oro balionų skrydžius virš Marijampolės ir jos apylinkių, kurių metu 26 jaunųjų oro balionų profesionalų komandos iš Brazilijos, Australijos, JAV, Lietuvos, Anglijos, Japonijos, Lenkijos, Rusijos bei kitų šalių demonstravo aukščiausio lygio pilotavimo gebėjimus. Visas čempionato dienas tinkamas varžyboms oras leido pilotams ne tik džiuginti nuostabiais oro balionų miražais, bet ir atlikti sudėtingiausias užduotis, pasimėgauti puikiu Sūduvos  lygumu kraštovaizdžiu bei turiningai praleisti laisvalaikį.
Liepos 3 d. Marijampolės kultūros centre įvyko iškilmingas čempionato uždarymas, kuriame jaunuosius pasaulio oro balionų pilotus ir teisėjus iš viso pasaulio sveikino Lietuvos Respublikos Seimo narys Albinas Mitrulevičius, Kūno kultūros ir sporto departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės Kūno kultūros ir sporto strategijos skyriaus vedėjas Sigitas Stasiulis, Lietuvos oreivių draugijos prezidentas Žydrūnas Kazlauskas, Lietuvos aeroklubo vadovas Gintaras Kalinauskas, Marijampolės savivaldybės meras Vidmantas Brazys, administracijos direktorius Sigitas Valančius, čempionato varžybų direktorius Eugenijus Komas bei kiti čempionato organizatoriai.

„Džiaugiuosi, kad du iš trijų Pasaulio jaunimo karšto oro balionų čempionatų vyko Marijampolėje. Dėkoju visiems varžybų dalyviams ir organizatoriams, o ypatingai Marijampolės oreivių klubo prezidentui, pagrindiniam čempionato organizatoriui Rimui Kostiuškevičiui, kurio dėka jau antrą kartą turime tokį puikų renginį ir ypatingą reginį Sūduvos sostinėje - Marijampolėje“, – sakė meras Vidmantas Brazys.
Čempionato dalyviams buvo įteiktos atminimo dovanos, o prizinių vietų laimėtojų garbei skambėjo šalių himnai. Puiki šventės dalyvių atmosfera rodė, kad oro balionų čempionatai ne tik varžybos, bet ir šventė bei puiki galimybė pasigrožėti tos šalies ir vietovės kraštovaizdžių, pabendrauti draugų būryje.
Marijampolės vardas jau yra žinomas oreivystės sporte ir įspūdingų pergalių pasiekusių oreivių Roko ir Rimo Kostiuškevičių laimėjimais garsinančiais Lietuvą bei Marijampolę pasaulyje, ir puikiais su atsakomybe bei geranoriška rėmėjų pagalba organizuotais oro balionų sporto renginiais.

Marijampolės savivaldybės administracijos Viešųjų ryšių tarnybos informacija

19
Vasario
2015

Aeronautikos pilotų mokykla

Šiais metais pilotų mokykla organizuojama balandžio mėnesį, iškart po Velykų. Teorinės paskaitos vyks Vilniuje, Rodūnios kelias 32, keturis savaitgalius.

Mokyklos kaina 699 EUR, moksleiviams 499 EUR.

Detalesnę informaciją galima gauti iš organizatorių:

Robertas Komža robertas.komza@gmail.com 8 611 47645

Laurynas Komža lakomza@gmail.com 8 626 66766

Siekiant užtikrinti kokybišką internetinės svetainės veikimą, svetainė naudoja slapukus (cookies). Jei Jūs sutinkate, kad šiems tikslams būtų naudojami slapukai, spauskite „Sutinku“ ir toliau naudokitės svetaine.