08
Lapkritis
2016

Pasaulio oro balionų čempionato sidabras – lietuviui

Rimas Kostiuškevičius Japonijoje surengtame pasaulio karšto oro balionų čempionate iškovojo antrą vietą, nusileisdamas tik JAV sportininkui. Jo sūnus Rokas užėmė dešimtą vietą, už nugaros palikdamas ir savo šalies orus puikiai žinančius japonus, ir tarptautinių varžybų nugalėtojus.
Rimas Kostiuškevičius surinko 23 907 taškus iš 31 000 galimų. Jis jau po pirmo skrydžio atsidūrė ketvirtoje vietoje ir žemiau nenusileido. Čempionato nugalėtojas amerikietis Rhettas Heartsillis, kuris jau įpusėjus varžyboms užsitikrino šį titulą, pelnė 26 160 taškus. Trečias liko triskart Europos čempionas šveicaras Stefanas Zeberli (22 609 taškai). Roko Kostiuškevičiaus sąskaitoje – 21 644 taškai. Beje, jis pernai buvo laimėjęs ten pat – Japonijos pietuose esančiame Sagos mieste – vykusį vadinamąjį prieščempionatį.
Pirmajame dešimtuke yra po du Lietuvos, JAV ir Šveicarijos atstovus, taip pat – po vieną prancūzą, britą, rusą ir japoną.
Kiti du mūsų šalies rinktinės nariai vilniečiai Vytautas Sviderskis ir Tadas Gegevičius užėmė 39-ą ir 42-ą vietas (atitinkamai 17 662 ir 17 472 taškai). Pilotams per čempionatą į dangų pavyko pakilti devynis kartus, per kuriuos jie įvykdė 31 užduotį. Keturi skrydžiai buvo atšaukti dėl lietaus ar stipraus vėjo.