13
Liepa
2016

Birštone paaiškėjo pasaulio moterų karšto oro balionų čempionė

 Birštone paaiškėjo pasaulio moterų karšto oro balionų čempionė

Sekmadienį finišavo pirmą kartą Birštone vykęs FAI pasaulio moterų karšto oro balionų čempionatas. Per keturias dienas buvo atlikta dešimt užduočių. Pirmoji vieta čempionate atiteko pilotei iš Australijos Nicola Scaife. Ši pilotė pelnė aukso medalininkės titulą ir prieš du metus vykusiame čempionate Lenkijoje.
Šis pasaulio čempionatas sėkmingai klostėsi ir atstovėms iš Lietuvos. Penktoji vieta atiteko lietuvei Agnei Simonavičiūtei. Ji surinkusi 6433 taškus FAI pasaulio moterų karšto oro balionų čempionate nusileido Australijos, Belgijos, JAV ir Rusijos atstovėms. Nuo jos tik 48 taškais atsiliko ir šeštąją vietą užėmė Daiva Rakauskaitė. Ievai Suopytei čempionate atiteko dešimtoji vieta.
Čempionatas vyko itin permainingomis oro sąlygomis, o tai beveik kasdien koregavo suplanuotą balionų kilimo į dangų laiką bei vietą. Pagal FAI taisykles čempionatas laikomas įvykusiu, jeigu jo metu būna įvykdyti du skrydžiai ir yra atliktos bent trys užduotys. Per keturias šio čempionato dienas iš viso įvyko trys varžybiniai skrydžiai, kurių metu buvo atlikta dešimt užduočių.
Paskutinę varžybų dieną balionai kilo iš skirtingų vietų, o varžybines užduotis vykdė prie Birštono ežerėlių. Čempionato dalyves pasitiko ir atliekamas užduotis stebėjo susirinkęs gausus palaikymo būrys iš skirtingų Lietuvos miestų. Visą savaitę miesto gyventojus ir svečius skraidino bei nepakartojamus vaizdus dovanojo fiestiniai oro balionai.
„Birštono kurortas yra ideali vieta tokio tipo čempionatams. Galiu patikinti, kad šios varžybos vyko sklandžiai, o tai patvirtina faktą, kad Lietuva gali organizuoti tokius didelius renginius. Iki šiol tvyrojo nuomonė, kad rytuose tokių renginių sklandžiai organizuoti beveik neįmanoma. Suorganizuotas praėjęs čempionatas Lenkijoje ir šis Lietuvoje įrodo, kad mes neatsiliekame nuo pasaulio, sugebame puikiai susitvarkyti ir su dideliais renginiais. Noriu pasidžiaugti, kad Lietuva prisijungė prie pasaulio pilotų elito. Iki šiol čia jau vyko Europos čempionatas, Europos moterų čempionatas, du pasaulio jaunimo čempionatai ir  pasaulio moterų čempionatas. Manau didžiausias noras ir siekiamybė būtų kada nors organizuoti pasaulio čempionatą Lietuvoje.“, – teigia tarptautinės kategorijos teisėjas Robertas Komža.
FAI pasaulio moterų karšto oro balionų čempionate dalyvavo 41 pilotė iš 19 šalių. Visą laiką varžybas prižiūrėjo ir sklandžią jų veiklą užtikrino 32 asmenų komisija iš skirtingų pasaulio šalių. Čempionate iš viso dalyvavo apie 400 dalyvių, o pasirengti padėjo 30 savanorių. Įdomu tai, kad viena šeima, kilusi iš Birštono, bet jau 10 metų gyvenanti JAV atvyko čia, kad savaitę galėtų padėti rūpintis čempionatu, prisidėti prie renginio sklandžios eigos.
Visą savaitgalį vakarais kurorte skambėjo gyva muzika. Paskutinįjį finalinį čempionato vakarą susirinkusiuosius linksmino gyvo garso grupė „Sweet salt“, kuri atliko „Coldplay“ kūrinius. Finalinis čempionato akcentas – naktinis ugnies šou Birštono gatvėmis.

05
Liepa
2016

Rokas Kostiuškevičius - pasaulio jaunimo oro balionų čempionas

Rokas Kostiuškevičius - pasaulio jaunimo oro balionų čempionas

Čempionate varžėsi 36 pilotai (iki 27 metų) iš 20 šalių. Čempionato nugalėtojas Rokas Kostiuškevičius, po šešių skrydžių ir 23 užduočių surinkęs 17048 taškus, tapo čempionato nugalėtoju. Antrą vietą laimėto – lenkas Tomašas Filusas (16283 taškai), trečią - anglas Dominikas Barefordas (16221 taškai).
Rokas Kostiuškevičius jau buvo laimėjęs čempiono vardą 2012 m. taip pat Marijampolėje vykusiame Pasaulio jaunimo karšto oro balionų čempione, 2013 m. tapo Europos karšto oro balionų čempionu, 2014 m. buvo laimėjęs  pasaulio jaunimo vicečempiono vardą.

Marijampoliečiai penkias dienas stebėjo įspūdingus įvairiaspalvių oro balionų skrydžius virš Marijampolės ir jos apylinkių, kurių metu 26 jaunųjų oro balionų profesionalų komandos iš Brazilijos, Australijos, JAV, Lietuvos, Anglijos, Japonijos, Lenkijos, Rusijos bei kitų šalių demonstravo aukščiausio lygio pilotavimo gebėjimus. Visas čempionato dienas tinkamas varžyboms oras leido pilotams ne tik džiuginti nuostabiais oro balionų miražais, bet ir atlikti sudėtingiausias užduotis, pasimėgauti puikiu Sūduvos  lygumu kraštovaizdžiu bei turiningai praleisti laisvalaikį.
Liepos 3 d. Marijampolės kultūros centre įvyko iškilmingas čempionato uždarymas, kuriame jaunuosius pasaulio oro balionų pilotus ir teisėjus iš viso pasaulio sveikino Lietuvos Respublikos Seimo narys Albinas Mitrulevičius, Kūno kultūros ir sporto departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės Kūno kultūros ir sporto strategijos skyriaus vedėjas Sigitas Stasiulis, Lietuvos oreivių draugijos prezidentas Žydrūnas Kazlauskas, Lietuvos aeroklubo vadovas Gintaras Kalinauskas, Marijampolės savivaldybės meras Vidmantas Brazys, administracijos direktorius Sigitas Valančius, čempionato varžybų direktorius Eugenijus Komas bei kiti čempionato organizatoriai.

„Džiaugiuosi, kad du iš trijų Pasaulio jaunimo karšto oro balionų čempionatų vyko Marijampolėje. Dėkoju visiems varžybų dalyviams ir organizatoriams, o ypatingai Marijampolės oreivių klubo prezidentui, pagrindiniam čempionato organizatoriui Rimui Kostiuškevičiui, kurio dėka jau antrą kartą turime tokį puikų renginį ir ypatingą reginį Sūduvos sostinėje - Marijampolėje“, – sakė meras Vidmantas Brazys.
Čempionato dalyviams buvo įteiktos atminimo dovanos, o prizinių vietų laimėtojų garbei skambėjo šalių himnai. Puiki šventės dalyvių atmosfera rodė, kad oro balionų čempionatai ne tik varžybos, bet ir šventė bei puiki galimybė pasigrožėti tos šalies ir vietovės kraštovaizdžių, pabendrauti draugų būryje.
Marijampolės vardas jau yra žinomas oreivystės sporte ir įspūdingų pergalių pasiekusių oreivių Roko ir Rimo Kostiuškevičių laimėjimais garsinančiais Lietuvą bei Marijampolę pasaulyje, ir puikiais su atsakomybe bei geranoriška rėmėjų pagalba organizuotais oro balionų sporto renginiais.

Marijampolės savivaldybės administracijos Viešųjų ryšių tarnybos informacija

19
Vasario
2015

Aeronautikos pilotų mokykla

Šiais metais pilotų mokykla organizuojama balandžio mėnesį, iškart po Velykų. Teorinės paskaitos vyks Vilniuje, Rodūnios kelias 32, keturis savaitgalius.

Mokyklos kaina 699 EUR, moksleiviams 499 EUR.

Detalesnę informaciją galima gauti iš organizatorių:

Robertas Komža robertas.komza@gmail.com 8 611 47645

Laurynas Komža lakomza@gmail.com 8 626 66766

Siekiant užtikrinti kokybišką internetinės svetainės veikimą, svetainė naudoja slapukus (cookies). Jei Jūs sutinkate, kad šiems tikslams būtų naudojami slapukai, spauskite „Sutinku“ ir toliau naudokitės svetaine.
Apie slapukus Sutinku Nesutinku